вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий